Prodziekan dr hab. Rafał Kozłowski prof. UJK prezentuje uczniom ambulans pomiarowy

Trzecia edycja „Festiwalu Wiatru” w UJK już za nami

Na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK przy ul. Uniwersyteckiej 7 w dniu 22.09.2023 gościliśmy uczestników trzeciej edycji „Festiwalu Wiatru” organizowanego przez Miasto Kielce.

W wydarzeniu wzięło udział ponad sto osób z trzech podstawówek: SP 22 w Kielcach, SP Integracyjna nr 11 w Kielcach i SP w Jeleniowie. Przyjechali do nas także licealiści
z Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Powstania Styczniowego Małogoszcz.

Uczestnicy zostali przywitani przez Dziekana Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych dr. hab. Dariusza Banasia, prof. UJK, oraz Prodziekana dr. hab. Rafała Kozłowskiego, prof. UJK. W trakcie wydarzenia można było wysłuchać wykładu dr. Pawła Przepióry z Instytutu Geografii i Nauk o Środowisku UJK – „Wiatr i jego znaczenie w kształtowaniu warunków pogodowych”.

Po wykładzie nasi goście udali się na warsztaty. Wspólnie z dr. Mirosławem Szwedem zgłębiali „Tajemnice rafy koralowej”, Marcin Drabik ze swoimi asystentkami opowiadał w Obserwatorium Astronomicznym o planetach, meteoroidach i nie tylko. Na dziedzińcu wydziału można było z bliska obejrzeć mobilne laboratorium zanieczyszczenia powietrza, które  prezentowali dr hab. prof. UJK Rafał Kozłowski, dr Joanna Przybylska i mgr Aneta Kozłowska.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za przybycie i udział w Festiwalu Wiatru.

#festiwalwiatru

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/IGiNoS.UJK.Edu