ulotki uczelni

Dzień Otwarty Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych

Dzień Otwarty Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK odbył się 22 kwietnia 2024 r. i cieszył się dużym zainteresowaniem. Podczas tego wydarzenia uczniowie szkół mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną Uczelni oraz wziąć udział w interesujących wykładach i warsztatach laboratoryjnych. Wykłady dotyczyły różnorodnych tematów, takich jak sztuczna inteligencja czy zanieczyszczenie powietrza. Ponadto, w ramach warsztatów, uczestnicy mieli możliwość eksploracji zagadnień biologicznych, chemicznych, fizycznych oraz matematycznych.

Przez kilka godzin uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach praktycznych, prowadzonych przez wykładowców i studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Program obejmował prezentacje z różnych dziedzin nauki, od adaptacji roślin do środowisk po generowanie głosu za pomocą sztucznej inteligencji.

Dzień Otwarty okazał się fascynującą podróżą po różnorodnych dziedzinach nauki, umożliwiając uczniom zanurzenie się w ich tajniki i zainspirowanie do dalszej edukacji.

Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia: