widok z lotu ptaka na osiedle i zalew w kielcach

Dzień Czystego Powietrza w Kielcach

Laboratoria i wykłady dla młodzieży, warsztaty dla seniorów, dużo wiedzy związanej z ochroną jakości powietrza dla każdego – tak Miasto Kielce w tym roku obchodzi Dzień Czystego Powietrza, przypadający na 14 listopada.

Dwutlenek węgla i rakotwórcze benzoapireny pochodzące z przydomowych kotłowni, pyły PM 10 i PM 2,5 powstające przy ścieraniu opon samochodowych, tlenki azotu i tlenki siarki, których najwięcej wytwarza przemysł -zanieczyszczenia powietrza są już tak powszechne, że najczęściej nie zwracamy na nie uwagi. Tak samo jak na codzienne nawyki, których lekkie zmodyfikowanie, może zminimalizować nasz osobisty wpływ na powstawanie zanieczyszczeń powietrza.

Właśnie na kwestie wpływu zanieczyszczeń powietrza na ludzi, a ludzi na powstawanie emisji mają zwrócić uwagę tegoroczne obchody Dnia Czystego Powietrza zorganizowane przez Wydział Gospodarki i Środowiska Urzędu Miasta Kielce, zapraszając do współpracy Politechnikę Świętokrzyską i Uniwersytet Jana Kochanowskiego.

LINK do całego wpisu na stronie organizatora

Harmonogram „DNIA CZYSTEGO POWIETRZA” na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych

Data: 14 listopada 2023 r.

ORGANIZATORZY:
– Urząd Miasta w Kielcach
– Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Instytut Geografii i Nauk o Środowisku

ADRES: ul. Uniwersytecka 7, Bud. G, 25-406 Kielce

Otwarte Wykłady

godzina

sala nr

TEMAT

IMIĘ I NAZWISKO PRELEGENTA

10:00- 10:15

Otwarcie wydarzenia
– przemówienie zaproszonych gości